Seyahat ettiğimiz şehirlerle ilgili uzun uzun yazılar yazıyoruz. Ama bu uzun yazılarda temelde bir kaç soruya cevap veriyoruz. Biz de gezginlerimize bu soruları soralım, onlar da kısaca yanıtlasınlar diye düşündük. Miami ile ilgili sorularımıza bu kez Pınar Bulut, nam-ı diğer Gezgin Kutubalığı cevap veriyor.

Takip etmek için; facebooktwitterinstagram

Gezgin Kutubalığı Kimdir?

Açık bir vizyonu, gizli bir misyonu var. Gizli görev şu; Ben gezdim sen de gez, sen gördün o da görsün. O görmüş öteki de yazsın, beriki tatsın, onunkisi söylesin.

Devamı için; gezgin-kutubaligi-kimdir

1- Miami’de size ilginç gelen, daha önce görmediğiniz neydi?

Dünyanın bambaşka bir kıtasında, tamamen bambaşka bir kültür. Biraz Amerikan, biraz Latin. 12 ay güneşli, 24 saat eğlenceli. Herkesin yabancı olduğu bu şehirde hiç kimsenin yabancılık çekmemesi harika. Miami uzaktan gözüktüğünden çok daha sıcacık bir yer.

2-Miami’nin sevdiğiniz yönü neydi?

Aslında bir kısmını yukarıda anlattım. Yalnız başkalarının değil, Amerikalıların da görmek, yaşamak için can attığı bir şehir burası. Çünkü nefis iklimi, denizi, eğlence hayatının yanı sıra sanat etkinlikleri, renkli sokakları ve özellikle insanların sıcakkanlı yardımseverliği beni en çok etkileyen yanı oldu.

3- Miami’nin sevmediğiniz yönü neydi?

Arka sokakları elbette. Dürüst olmak gerekirse her büyük şehirde olduğu gibi kimi bölgelere dikkatli girmek ya da bazı saatlerde hiç girmememek gerekiyor. Ah bir de şu artan döviz fiyatları olmasa.

4- Miami’de nereyi gezip görmeden gelmeyelim?

Bu şehirde gezilip görülecek ve doyulmayacak öyle çok yer var ki. Her gidişimde https://www.instagram.com/gezgin_kutubaligi/ hesabımda da bol bol fotoğraflayıp anlatıyorum. Miami’ye gitmişken hem South Beach, Brickel, Key Biscane, American Aşrlines Arena ve Wynwood bölgesi mutlaka gezilmeli. Ancak yakın çevrede doğal hayat meraklıları için Everglades Park, alışveriş ve eğlence parkı meraklıları için ise Orlando oldukça yakın alternatifler.

5-Miaimi’de neyi yemeden içmeden dönmeyelim?

Miami’de enfes yumuşacık sulu ve kalın  Amerikan bifteklerini deneyeceğiniz bir çok steak house var. Gitmişken en az bir kez mutlaka denenmeli . Onun dışında klasik fast food zincirlerinin yanı sıra deniz ürünleri de bol ve taze bulunabiliyor.

Sokak yemeği meraklıları ise gözünüzü karartıp Mexican fast food zinciri Chipotle ‘de Burrito yiyin, guakamole sosa bayılın. Ama üzerine biraz da tatlı canınız çeker de yolunuz Cheesecake  Factory ‘deki dev pasta dilimlerine giderse alacağınız extra kalorilerden tamamen siz sorumusunuz.

6- Miami’de kaç gün geçirdiniz, bize kaç gün önerirsiniz?

Ben onca yolu gitmişken en az 15 gün geçiriyorum. Ancak siz tatilinizi Miami Liman’ından kalkan Cruise Turlar ile de birleştirebilirsiniz. Buradan Bahamalara Karayiplere hatta Küba’ya bile gayet hesaplı ve keyifli turlar yapılıyor. O zaman 1 hafta Miami, 1 hafta gemi turu diyebiliriz.  Gemi turları için hangi turu seçmeliyim, nelere dikkat etmeliyim diye soracak olursanız hem bu hem de diğer tüm seyahat ipuçları için ‘www.kutubaligi.com‘a hemen bir bakmanızı öneririm.                     

Yazar Hakkında Tüm Yazıları Göster

admin

Cevap Ver

E-Posta adresiniz herkes tarafından görüntülenmeyecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: