2017’YE MERHABA DEMEK İÇİN

EN GÖZDE ŞEHİRLER

 

 

 

 

1-NEW YORK, AMERİKA


New York olmadan yılbaşı kutlamaları eksik kalır, öyle değil mi? Her yıl milyonlarca insan yeni yıla girmek için Times Meydanı’na akın ettiğine göre bildikleri bir şeyler olmalı. Dünyaca ünlü yıldızlardan ücretsiz konserler, meşhur yılbaşı topu, ışık gösterileri, havai fişekler ve daha niceleri, yeni yıla eğlenerek girmek isteyenlerin en gözde tercihlerinden biri olacak.

 

2-PARİS, FRANSA


Paris deyince aklınıza romantik şeyler geldiğine eminiz. Ancak Paris yıl başında sınırsızca eğlenmek için de güzel bir şehir. Eyfel Kulesinin, Champs-Elysees’nin ışıl ışıl olacağı kesin. Yeni yılı Parislilerle birlikte dans ederek karşılamak isteyenlerin gözdesi olacak.

 

3-SIDNEY,AVUSTRALYA


Yılbaşını soğuk havada karşılamaktan bıkanlardansanız,  yılbaşını yaz sıcağında karşılayan Sidney iyi bir alternatif olabilir. Dünyada yeni yılı ilk karşılayan şehirlerden biri olan Sidney, her yıl Opera binası ve çevresindeki harika ışık gösterileriyle akıllarda yer ediyor.

 

4-PRAG, ÇEK CUMHURİYETİ


Çok uzaklara gidemem, şöyle bize yakın bir yer olsun diyorsanız Prag hemen yanı başımızda. Son yılların yükselen Avrupa şehirlerinden olan Prag, yılbaşı için de iyi bir alternatif. Yılbaşının daha çok geleneksel olarak kutlandığı kentte, Charles köprüsünden atılan havai fişekleri seyredebilir, yıl başına özel olarak kurulmuş eski şehirdeki standları gezebilir, klasik müzik dinletilerine kulak kabartabilir, gece boyunca açık eğlence mekanlarında sabahlayabilirsiniz. Avrupa’nın gözde yılbaşı noktalarından biri olmasında ekonomik fiyatların da katkısı büyük.

5-DUBAI, BAE


Aradığınız lüks, şatafat ve gösterişse, aradığınız şehir Dubai olacak. Işıklandırmaların, havai fişeklerin, gösterilerin en büyükleri tahmin edebileceğiniz gibi burada. En büyük havai fişek gösterisi rekorunu elinde bulunduruyor. Ancak yılbaşını Dubai’de geçirmek size biraz pahalıya patlayacak, şimdiden söyleyelim.

                        

Yazar Hakkında Tüm Yazıları Göster

Mesut Toker

Cevap Ver

E-Posta adresiniz herkes tarafından görüntülenmeyecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: